Producenci

Dezynfekcja rąk to jeden z najprostszych sposobów zapobiegania grypie, chorobom pasożytniczym, zatruciom pokarmowym oraz przenoszeniu wirusów. Odpowiedni preparat, na przykład płyn lub żel do dezynfekcji rąk, albo płyn antybakteryjny, pozwala pozbyć się z dłoni wszelkich niepożądanych drobinek, które mogłyby przyczynić się do rozwoju chorób. Szczególnie poleca się stosowanie takich produktów, gdy nie ma możliwości skorzystania z wody z mydłem. Dlatego też płyn do dezynfekcji rąk lub inny tego typu preparat warto mieć zawsze przy sobie, gdy opuszcza się dom.

Ryzyko związane z zaniedbaniem dezynfekowania dłoni

Świat zewnętrzny pełen jest zabrudzeń i mikroskopijnych drobinek, które zagrażają zdrowiu, gdy dostaną się do organizmu. Każde wyjście z domu wiąże się z dotykaniem klamek, poręczy, siedzeń w autobusach lub tramwajach, wizytami w toaletach i wieloma innymi czynnościami, które wymagają użycia dłoni. Nie zawsze możliwe jest po nich dokładne umycie rąk wodą z mydłem, dlatego płyn antybakteryjny może okazać się niezbędny. Zaniedbanie dezynfekcji może mieć wiele nieprzyjemnych skutków. Wśród nich znaleźć można:

  • zarażenie różnorodnymi wirusami,
  • zachorowanie na jedną z wielu chorób pasożytniczych,
  • zatrucia pokarmowe,
  • zachorowanie na grypę.

Wychodząc z domu należy pamiętać, że na wielu powierzchniach, które wchodzą w kontakt z dłońmi osadzają się różne drobinki powstające na przykład, gdy inni ludzie kichają lub kaszlą. Nie wszyscy również pamiętają o oczyszczaniu dłoni. Schowany w plecaku lub torebce żel do dezynfekcji rąk przyda się więc w różnych sytuacjach.

W jakich sytuacjach warto zdezynfekować dłonie?

Warto pamiętać o myciu dłoni, gdy tylko jest to możliwe. W wielu miejscach poza domem jednak przydaje się płyn antybakteryjny lub żel do dezynfekcji rąk. Preparatu takiego warto użyć między innymi po skorzystaniu z komunikacji miejskiej, przed jedzeniem poza domem i po kontakcie z osobą, która przejawiała symptomy choroby. Jeśli podczas kichania lub kaszlu zakryło się twarz dłońmi zamiast zgięciem łokcia, to również należy je bezzwłocznie zdezynfekować. Także po kontakcie dłoni ze zwierzętami warto wyciągnąć płyn do dezynfekcji rąk i go użyć.

Środki do dezynfekcji rąk - zalety

Preparaty do dezynfekcji dłoni posiadają wiele zalet. Przede wszystkim usuwają bakterie i zarazki. Dodatkowo oczyszczają ręce z zabrudzeń i różnorodnych zanieczyszczeń. Dzięki specjalnym formułom szybko schną i nie pozostawiają nieprzyjemnego odczucia. Produkty dobrej jakości dbają o to, aby nie wysuszać nadmiernie dłoni, co jest szczególnie ważne przy częstym używaniu. Płyn do dezynfekcji rąk może chronić przed chorobami, które roznoszą inni ludzie, a także zapobiegać potencjalnemu przenoszeniu zarazków przez jego właściciela. Warto pamiętać o stosowaniu kremu do rąk po ich oczyszczeniu, aby zapobiegać wysuszaniu skóry.

Płyn czy żel do dezynfekcji rąk?

Płyn do dezynfekcji rąk odróżnić można od żelu między innymi poprzez sprawdzenie zawartości alkoholu w składzie. Jest ona większa w płynach. Żele są często uznawane za wygodniejsze, gdyż się nie rozlewają. Płyny natomiast potrafią nie tylko pozbyć się wirusów i bakterii, ale również oczyścić ręce. Ostatecznie wybór zależny jest od osoby, która będzie stosować dany preparat. Jedni uważają za wygodniejsze żele, a drudzy płyny. W swojej torebce lub plecaku warto zawsze posiadać jedną z tych opcji.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl