Na czym polega makijaż permanentny brwi ombre?

Makijaż permanentny brwi ombre to nowoczesna technika kosmetyczna, która zdobywa coraz większą popularność w Polsce i na świecie. Pozwala ona na uzyskanie efektu naturalnych, lecz wyraźnie zarysowanych brwi, bez potrzeby codziennego malowania ich kosmetykami. Jak dokładnie przebiega ten zabieg i jakie są jego zalety oraz wady? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie poniżej.

Technika ombre – co to jest? 

Ombre to metoda polegająca na stopniowym przechodzeniu jednego koloru w drugi, dzięki czemu uzyskuje się efekt delikatnego gradientu. W przypadku makijażu permanentnego brwi ombre chodzi przede wszystkim o uzyskanie naturalnego wyglądu, z ciemniejszym kolorem u nasady brwi i stopniowym jaśnieniem w stronę końca. Efekt jest subtelny i estetyczny, a jednocześnie bardziej trwały niż tradycyjne malowanie brwi kredką czy cieniem.

Przebieg zabiegu makijażu permanentnego brwi ombre 

Zabieg makijażu permanentnego brwi ombre zaczyna się od omówienia oczekiwań klientki oraz wyboru odpowiedniego koloru pigmentu. Następnie specjalista rysuje na skórze szkic, który pozwala ustalić ostateczny kształt brwi. Po zaakceptowaniu przez klientkę konturów, kosmetolog przystępuje do właściwego etapu zabiegu. Stosując specjalistyczne urządzenie i igły do mikropigmentacji wprowadza pigment w górne warstwy skóry, stopniowo przechodząc od nasady brwi w stronę końca, zgodnie z założeniami techniki ombre.

Korzyści płynące z makijażu permanentnego brwi ombre 

Jedną z głównych zalet makijażu permanentnego brwi ombre np. w gabinecie Makijazpermanentnywarszawa.com.pl jest trwałość efektu. Zabieg wykonuje się jednorazowo, po czym można cieszyć się pięknymi brwiami nawet przez kilka lat. To duża oszczędność czasu i wygoda, gdyż nie trzeba malować brwi na co dzień. Ponadto, dobrze wykonany makijaż permanentny brwi ombre sprawia, że twarz wygląda młodziej i świeżej. Ostatnim, ale nie mniej istotnym argumentem jest to, że po zabiegu można bez obaw uprawiać sport czy korzystać z basenu.

Potencjalne wady i przeciwwskazania 

Mimo wielu zalet, makijaż permanentny brwi ombre także ma swoje wady. Przede wszystkim, sam zabieg może być nieco bolesny – choć ból jest zwykle łagodzony przez stosowanie miejscowego znieczulenia. Poza tym, koszt zabiegu jest stosunkowo wysoki, zwłaszcza w porównaniu z codziennym malowaniem brwi. Warto także pamiętać, że efekt nie jest całkowicie trwały – po kilku latach może być konieczne wykonanie korekty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *