Suplementy dla mężczyzn po czterdziestym roku życia – jakimi warto się zainteresować?

Ukończenie czterdziestego roku życia to dla wielu mężczyzn granica, po której przekroczeniu postanawiają zdecydowanie bardziej o siebie dbać. Z jednej strony to wiek, który dla wielu mężczyzn jest szczytem ich aktywności zawodowej i rodzinnej. Z drugiej strony jednak organizm wymaga w tym wieku więcej troski i zmienia się jego metabolizm. Aby zachować energię i zdrowy, młodszy wygląd, warto wesprzeć się suplementami. Niezwykle powszechne po czterdziestym roku życia jest przerzedzenie się włosów, o które trzeba zdecydowanie bardziej dbać. Tu sprawdzą się wszelkiego rodzaju suplementy na porost włosów. Tu królują te, które zawierają skrzyp, witaminę B6, czy kwas pantotenowy, a także niacynę i biotynę. Działanie suplementów warto wesprzeć dodatkowo użyciem odpowiednich szamponów i zachowaniem zasad zdrowego żywienia.

Suplementy na porost włosów

Niektórzy mężczyźni po przekroczeniu czterdziestego roku życia mogą zauważyć spadek potencji. Nie warto tu jednak wpadać w panikę, gdyż nie zawsze oznacza to, że życie seksualne już się nie poprawi. Bardzo często problemy z potencją są często wywołane po prostu niedoborem wielu substancji, którymi organizm zaczyna inaczej gospodarować, a których niedobory należy uzupełniać regularnie. Suplementy na potencję zawierają przede wszystkim minerały, w tym cenny cynk, który jest kluczowym pierwiastkiem dla zachowania wysokiej sprawności. Podwyższeniu potencji często posłużą też suplementy, które usprawniają działanie układu krążenia i go oczyszczają. Warto postawić przede wszystkim na kwasy Omega-3 i Omega-6. Wielkie znaczenie dla potencji mają też selen i magnez. Bardzo skuteczne są też preparatu zawierające rozmaite ekstrakty ziołowe, w tym wyciągi z imbiru, cynamonu, czy żeń-szenia. Wspomniane już nienasycone kwasy tłuszczowe i cynk to także podstawa zdrowego snu, który po czterdziestce powinien być wysokiej jakości. Zdrowy i głęboki sen bardzo pozytywnie wpływa na metabolizm i efektywną gospodarkę zasobami przez organizm.

Suplementy dla mężczyzn po czterdziestym roku życia - jakimi warto się zainteresować?

Suplementy na sen

Minerały i nienasycone kwasy tłuszczowe warto wzbogacić też na przykład suplementami zawierającymi kannabidiol (CBD), który zdecydowanie poprawia jakość snu, gdyż jest chemicznie podobny do endokannabinoidów, czyli neurotransmiterów odpowiedzialnych za sprawną pracę układu nerwowego, w tym za zdrowy sen. CBD łączy się z tymi samymi receptorami, co one, a więc je zastępuje, nie wykazując przy tym żadnych negatywnych działań. Klasyką są też rozmaite suplementy na sen, zawierające między innymi wyciąg z melisy i wielu innych ziół, które bezpiecznie pomagają zasnąć, nie powodując otumanienia w ciągu dnia. Do tego wszystkiego warto dodać suplementy z melatoniną. Warto przy tym pamiętać, że suplementacja nie powinna zastępować odpowiednio zbilansowanej diety, będąc jej uzupełnieniem. Tak samo ważna jest aktywność, gdyż organizm w tym wieku trzeba stymulować do prawidłowego działania, a odpowiednia dawka ruchu to podstawa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *